خانه / اخبار علمی جهان / فعالیت‌ های آموزشی و پژوهشی زیست ‌فناوری تقویت می‌شود

فعالیت‌ های آموزشی و پژوهشی زیست ‌فناوری تقویت می‌شود

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه همکاری ها در حوزه های زیست فناوری با دانشگاه های مختلف ، اقدام به تقویت فعالیت های آموزشی و پژوهشی می کند

به گزارش جامعه زیست شناسان،از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با هدف توسعه و ترویج زیست فناوری در کشور و بین قشر تحصیل کرده و دانشجویان، اقدام به همکاری با دانشگاه های مختلف کرده است. این همکاری ها با هدف استفاده بهینه از توانمندی های علمی و قانونی موجود در ستاد و توانمندی های علمی و آموزشی موجود در دانشگاه ها به‌منظور دستیابی به موارد علمی تدوین شده است.
«بسترسازی و برنامه‌ریزی برای توسعه رویکردهای آموزشی خلاقیت محور در حوزه زیست‌فناوری»، «فراهم کردن بستر شکوفایی استعدادهای دانشجویان و دبیران در حوزه زیست‌فناوری و زمینه‌سازی برای هدایت آنها در اشتغال‌زایی»، «انگیزه بخشی به دبیران در راستای شرکت در فعالیت‌های پژوهشی و فراهم کردن بستر آشنایی دانشجویان، اساتید دانشگاه، مسئولان و صاحبان صنعت با اولویت‌های زیست‌فناوری»، «هدایت دستاوردهای پژوهشی حوزه زیست‌فناوری به‌منظور برطرف کردن نیازها و مشکلات کشور»، «کمک به تجاری‌سازی علوم‌زیستی از طریق ارائه آموزش‌های تخصصی و فوق‌تخصصی، زمینه سازی برای برقراری ارتباط موثر دانشگاه و صنعت در حوزه زیست فناوری» و غیره از جمله اهداف این همکاری ها است.
به طور مثال ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دانشگاه شهید رجایی تفاهم نامه ای امضا کرده است تا از این طریق فعالیت های حوزه زیست فناوری توسعه یابد. همچنین ستاد توسعه زیست فناوری با دانشگاه شهید بهشتی نیز تفاهم نامه ای امضا کرده است.
امضای این تفاهم‌نامه‌‌های همکاری مشترک، در راستای توسعه زیست‌فناوری برای نیل به اهداف مشترک و تبدیل ایده به محصول و تجاری‌سازی آن و تامین نیازهای اساسی کشور در حوزه زیست‌فناوری صورت گرفته است.
بر مبنای این تفاهم نامه ها مقرر شده است که از وجود نیروهای توانمند و دانشجویان این دانشگاه برای توسعه زیست فناوری و رفع نیازهای ملی در این زمینه بهره گرفته شود تا هم کشور از حضور آنها استفاده کند و هم از خروج نخبگان کشور جلوگیری شود.

درباره‌ی سلماز فعله گری

فارغ التحصیل ارشد زیست شناسی جانوری گرایش فیزیولوژی از دانشگاه تبریز

همچنین ببینید

افزایش تمرکز با استفاده ازهدفون

 مهندسان آمریکایی نمونه اولیه هدفونی را رونمایی کرده اند که گفته می شود باعث افزایش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *