خانه / آموزش / آمـوزش / کتاب / معرفی کتاب بیوشیمی لنینجر

معرفی کتاب بیوشیمی لنینجر

معرفی کتاب بیوشیمی لنینجر

اصول بیوشیمی لنینجر، پر فروش ترین کتاب درسی  بیوشیمی مقدماتی در سطح دانشگاهی است که به دلیل شیوایی بیان و انسجام مطالب، به عنوان منبع درسی دانشجویان رشته های زیست شناسی، پزشکی و پیرا پزشکی در اغلب دانشگاه های معتبر دنیا معرفی می شود. کتاب بیوشیمی لنینجر در کنار بررسی و معرفی اصول پایه ای بیوشیمی، دستاوردهای اخیر و پیشرفت های پیشگامانه دنیا را شامل می شود.
کتاب اصول بیوشیمى لنینجر تألیف مایکل ام. کاکس و  دیوید ال. نلسون، از جمله برجسته ترین کتب نگاشته شده در زمینه بیوشیمى است. امتیاز و وجه تمایزى که کتاب اصول بیوشیمى لنینجر نسبت به سایر کتب تألیف شده در زمینه بیوشیمى دارد بیان سلیس و در عین حال جامع از اصول  بیوشیمى و زیست شناسى مولکولى است، به گونه اى که با مطالعه این کتاب خواننده مى تواند عرصه به ظاهر پیچیده این علم را به سادگى طى کند و درک مبسوطى از ارتباط گسترده بین مسیرهاى بیوشیمیایى در بدن موجودات زنده و به خصوص انسان به دست آورد.
در ویراست هفتم کتاب اصول بیوشیمی لنینجر که در سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر شد بنا به سنت دیرینه ای که نخستین نویسنده آن یعنی آلبرت لنینجر بنا گذاشته، توضیح دقیق مفاهیم دشوار و نمایش ارتباط عمیق مفاهیم پایه ای بیوشیمی در کنار فراهم کردن سوال های آموزشی متنوع و نیز شرح و بیان تکنیک ها و دستاوردهای جدید در سرلوحه کاری نویسندگان قرار گرفته است.
ویرایش هفتم این کتاب به مترجمی
دکتر محمدحسین عصاره، دکتر پارسا قوام، زهرا محمدی و
زیرنظر دکتر سیامک سلامی در سال
۱۳۹۶ چاپ شد.

درباره‌ی سلماز فعله گری

فارغ التحصیل ارشد زیست شناسی جانوری گرایش فیزیولوژی از دانشگاه تبریز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *