خانه / آموزش / آمـوزش / کتاب / معرفی کتاب فیزیولوژی برن و لوی

معرفی کتاب فیزیولوژی برن و لوی

این کتاب توسط جمعی از اساتید علوم پزشکی و علوم ورزشی با ترجمه و ویراستاری علی راستگار فرج زاده و نظارت دکتر سید علی حائزی روحانی (استاد فیزیولوژی دانشگاه تهران) در انتشارات اندیشه رفیع به صورت رنگی چاپ شده است. آنچه در این کتاب خواننده می توانند بدست بیاورد شامل:

فصل اول- فیزیولوژی سلول
فصل دوم- سیستم عصبی
فصل سوم- عضله
فصل چهارم- سیستم گردش خون
فصل پنجم- سیستم تنفسی
فصل ششم- فیزیولوژی دستگاه گوارش
فصل هفتم- سیستم کلیوی
فصل هشتم- سیستم اندوکرین

کتاب فیزیولوژی برن و لوی که اکنون ویرایش ششم آن ترجمه شده است ، حاوی مطالب ارزنده و جدیدی  است که در ویرایش های قبلی کتاب موجود نبود. تغییر بسیاری از فصول و مطالب توسط جمعی از نویسندگان چیره دست موجب گردیده است که کتاب حاضر جزو معدود کتب معتبر فیزیولوژی گردد.
از خصوصیات بارز این کتاب، توضیح جامع مکانیسم های نقل و انتقال از غضاء سلول و فرآِندهای اصلی دخیل در آن می باشد. این کتاب همچنین حاوی مطالب جامع و مهمی در ارتباط با اکثر اندام های داخلی بدن می باشد و قریب به اتفاق تمامی فصول آن حاوی مکانیسم های مفصل در کنترل هموستاز بدن بوده و سعی گردیده است که بدون ذکر موارد جزئی و کم اهمیت ، مباحث کلی فیزیولوژی با در نظر گرفتن کاربرد عمومی آن متن کتاب گنجانده شود.
علاوه بر این، داخل متن کتاب دو کار «سطح سلولی» و «در کلینیک» وجود دارد که مطالب بسیار جدید و در حد سلولی و همچنین موارد کلینیکی هم در ارتباط با پاتوفیزیولوژی بیماری های رایج در داخل آن ها آورده شده است. مطالعه این کادرهای تخصصی موجب اشراف خواننده بر موارد ویژه و خاص مطرح در مورد مسائل اخیر و جدید فیزیولوژی است.

درباره‌ی سلماز فعله گری

فارغ التحصیل ارشد زیست شناسی جانوری گرایش فیزیولوژی از دانشگاه تبریز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *